Zaznacz stronę

„Let’s do it!” – Międzynarodowa Wymiana Młodzieży

15-05-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017, MDK

Redę odwiedziła młodzież z Danii, Litwy by razem z uczniami ZS1 uczestniczyć w warsztatach.

W dniach 5-11 maja w Redzie odbyła się wymiana międzynarodowa zorganizowana dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Redzie, szkół Sydfalster i Nysted z regionu Guldborgsund (Dania) oraz Sendvario Progymnazija w Kłajpedzie (Litwa) w ramach projektu „Let’s do it – South Baltic Initiatives to stop climate changes”.

Uczestnicy brali udział w warsztatach tanecznych, muzycznych oraz akrobatyki cyrkowej prowadzone przez Pako (Portugalia), Richardta (Dania) oraz Milana (Serbia). Wspólnie przygotowali pokaz artystyczny dla młodzieży w Zespole Szkół nr 2 w Redzie oraz dla mieszkańców miasta w Fabryce Kultury w dniu 9 maja o godzinie 20.00. Następnego dnia odbył się pokaz specjalny dla młodzieży Szkoły Społecznej w Wejherowie – partnera projektu Let’s do it, którzy przygotowali pokaz warsztatów tanecznych, muzycznych i dramy.

W programie wymiany odbyły się także warsztaty ekologiczne, dotyczące zmian klimatycznych. Młodzież odwiedziła Uniwersytet Gdański. W Fabryce Kultury zorganizowano turniej ekologicznej gry planszowej EKOREDA.

Gmina Miasto Reda jest partnerem projektu „Let’s do it – South Baltic Initiatives to stop climate changes” dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 – Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla „niebieskiego i zielonego” rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska – Dania – Niemcy – Litwa – Szwecja.

Źródło: „Let’s do it!” – Międzynarodowa Wymiana Młodzieży | FABRYKA KULTURY REDA

Skip to content