Zaznacz stronę

KONCERT CHARYTATYWNY DLA MAĆKA

09-01-2017 | Aktualności

W święto Trzech Króli już po raz trzeci w kościele św. Antoniego Padewskiego odbył się koncert charytatywny, tym razem na rzecz Maćka Głodowskiego. Maciek ma dziewięć lat i jest mieszkańcem Redy. Pomimo tego, że jest dzieckiem niepełnosprawnym, nie porusza się samodzielnie i nie mówi, jest bardzo pogodnym dzieckiem z pięknym uśmiechem. Maciek wymaga stałej, specjalistycznej opieki lekarskiej i codziennej rehabilitacji. Podczas koncertu prowadzono licytację i zbiórkę pieniędzy, a w starej kaplicy odbywał się kiermasz rękodzieła i słodkości. Na licytację trafiły fanty ufundowane przez instytucje i osoby prywatne m.in. przedmioty przekazane przez Stowarzyszenie Dzieło Pomocy Rodzinie, obrazy redzianki Brygidy Śniateckiej, kurtka sportowa dwukrotnego Mistrza Świata, medalisty Mistrzostw Polski i Europy, czwartego zawodnika Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 w żeglarskiej klasie RS:X Piotra Myszki oraz koszulki zespołów sportowych.

Najwyższą cenę – 700 zł – uzyskała na licytacji koszulka z jesiennych derbów z Lechią Gdańsk, z autografami piłkarzy Arki Gdynia. Kolejne miejsce to koszulka redzianina Michała Nalepy, piłkarza Arki Gdynia, sprzedana za cenę 640 zł. Piękny gest uczynił ks. proboszcz Jan Kowalski, który po wygranej licytacji przekazał fant rodzicom Maćka. Ogółem podczas koncertu zebrano dla Maćka kwotę 21.732,50 zł. Licytacją kierował Krzysztof Skiba.

Na koncercie, poprowadzonym przez Tomasza Wiśniewskiego wystąpili: chór „Bogu- Chwała” pod dyrekcją Weroniki Korthals, Przemysław Bruhn, Monika Kitel i Zuzanna Kotecka (z towarzyszeniem zespołu w składzie: Mirosław Hałenda – instrumenty klawiszowe, Marcin Ciesielski – perkusja, Darek Śleszynski – bas), a na zakończenie w recitalu akustycznym zagrał Szymon Wydra z gitarzystą Zbigniewem Suskim.

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć kosztowne leczenie Maćka, może przekazać darowiznę tytułem: 13 684 – Głodowski Maciej – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia na konto: Fundacja Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615.

Michał Kaczmarek / Urząd Miasta w Redzie

Skip to content