Zaznacz stronę

Bilety metropolitalne za złotówkę

12-12-2017 | Aktualności

Bilety metropolitalne MZKZG można już kupować za pomocą z mPay – darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Pasażerowie korzystający z tego rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena biletów jednoprzejazdowych wynosi tylko 1 zł. Z tańszych przejazdów można korzystać wielokrotnie.

 Aplikacja mPay to szybki sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej telefonem komórkowym. Pasażerowie mogą nabywać je w dowolnym miejscu i czasie, bez potrzeby stania w kolejkach, odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Z rozwiązania można korzystać w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Łodzi, Białymstoku, Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Za pomocą aplikacji mPay można kupować jednoprzejazdowe bilety metropolitalne obowiązujące w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni oraz MZK Wejherowo. Standardowo ich ceny są zgodne z obowiązującą taryfą, ale dzięki trwającej obecnie promocji pasażerowie mogą liczyć na duże oszczędności i dokonywać zakupu za symboliczną złotówkę. Z tańszych przejazdów można korzystać wielokrotnie. Poza objętymi promocją biletami jednoprzejazdowymi w aplikacji dostępne są także bilety 24 i 72-godzinne komunalne oraz kolejowo-komunalne.

Celem akcji zorganizowanej przez mPay i Mastercard jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych. Z biletów za złotówkę mogą korzystać wszyscy użytkownicy mPay, którzy dokonują zakupu przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass. Rabat będzie naliczany automatycznie podczas każdej transakcji realizowanej w czasie trwania akcji.

Jak kupować bilety za złotówkę?

Wystarczy uruchomić mPay w komórce, a następnie wybrać Trójmiasto (MZKZG) i potrzebny bilet. W kolejnym kroku należy wybrać jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. mPay Wallet Masterpas i potwierdzić zakup ustalonym przez siebie kodem PIN. Pasażerowie mogą też płacić za bilety środkami, którymi wcześniej zasilili swoją elektroniczną portmonetkę (np. zwykłym przelewam bankowym). Taki sposób płatności nie jest jednak objęty aktualną promocją.

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Jak podłączyć kartę płatniczą?

 W promocji mogą uczestniczyć posiadacze kart wydanych przez różne banki i organizacje płatnicze, nie tylko z logo Mastercard. Aby móc płacić nimi za bilety, należy być użytkownikiem dowolnego portfela dostępnego w Masterpass. Rejestracji można dokonać m.in. z poziomu aplikacji mPay w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Karty płatnicze”, wybrać opcję „Dodaj kartę” i wypełnić formularz potrzebnymi danymi.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony łączące się z internetem. Żeby ją porbrać, wystarczy w dedykowanym sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przpeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Z tańszych przejazdów można korzystać także w innych miastach, w których mPay udostępnia płatności za bilety komunikacji miejskiej. Promocja będzie trwała do wyczerpania puli 80 tys. biletów, nie dłużej jednak niż do końca roku. Pełny regulamin promocji jest dostępny na stronie www.mpay.pl.  Ze szczegółową instrukcją korzystania z aplikacji mPay i uczestnictwa promocji można zapoznać się na stronie www.mpaybilety.pl.

Skip to content