Zaznacz stronę

BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA UCZNIÓW

06-12-2017 | Aktualności

Na ostatniej sesji Rada Miejska w Redzie podjęła uchwałę w sprawie kierunków działania burmistrza w zakresie bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych. To oznacza, że na mocy porozumienia między Wejherowem a Redą od
1 stycznia 2018 roku uczniowie szkół podstawowych, którzy są zameldowani na terenie Redy, będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusów MZK Wejherowo.

Ulga ma obowiązywać w trakcie roku szkolnego. Uczniowie, pragnący korzystać z darmowych przejazdów, muszą posiadać przy sobie elektroniczną kartę MZK i ważną legitymację szkolną. Brak powyższych dokumentów traktowany jest jako przejazd bez biletu.
Wniosek o wydanie karty elektronicznej MZK w celu zakodowania uprawnienia do bezpłatnych przejazdów można składać od 4 grudnia 2017 r., w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie, od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 14:30. Zapisanie uprawnienia na karcie już wydanej możliwe jest od 13 grudnia. W celu dopełnienia formalności niezbędne będzie złożenie w siedzibie MZK w Wejherowie podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia, które potwierdza adres zameldowania dziecka.

Podczas wakacji uczniowie szkół podstawowych będą korzystać ze zniżki w wysokości 50 proc. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat nie są objęte bezpłatnymi przejazdami, więc też korzystają ze zniżki 50 proc. Do czwartego roku życia dzieci mogą jeździć za darmo.

 

Więcej informacji na www.mzkwejherowo.pl

 

Skip to content