Zaznacz stronę

Redzki Klub Filmowy – „Karbala” już w sobotę

19-05-2016 | Aktualności

„Karbala” w majowym Redzkim Klubie Filmowym. Za miesiąc „Serce, serduszko”.

Wojenną historię o polskich żołnierzach broniących twierdzy w Karbali zobaczymy w sobotę 21 maja podczas pokazu Redzkiego Klubu Filmowego. Darmowa projekcja odbędzie się w Fabryce Kultury.

„Karbala” to kolejna propozycja Redzkiego Klubu Filmowego. Projekcja filmu odbędzie się 21 maja o godz. 19:00 w Fabryce Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A). Darmowy pokaz połączony będzie z dyskusją z weteranem wojennym.

– W maju obejrzymy film wojenny Krzysztofa Łukasiewicza. „Karbala” odbiła się szerokim echem po zeszłorocznej premierze przyciągając tłumy do kin. Mamy nadzieję, że historia przypadnie do gustu także mieszkańcom Redy – tłumaczy Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia „Kulturnatywa”, organizatora przeglądu.

Film opowiada prawdziwą historię obrony twierdzy City Hall w irackiej Karbali. Polscy i bułgarscy żołnierze muszą obronić się przez ofensywą radykalnej Al-Kaidy. „Karbala” zdobyła Orła za najlepsze zdjęcia. Była też nominowana w kategorii montaż oraz scenografia. W główną rolę, Kapitana Kalickiego, wcielił się Bartłomiej Topa.

Redzki Klub Filmowy to cykliczne spotkania z kinem połączone z dyskusjami. Poza tym odbywają się konkursy z nagrodami oraz przygotowywany jest drobny poczęstunek. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. 21 maja o godz. 19 odbędzie się projekcja filmu „Karbala”. Kolejny film w ramach redzkiego kina to „Serce, serduszko” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

2

Skip to content