Zaznacz stronę

Ogłoszenie wyników II Cassubia Visuales!

26-06-2016 | Aktualności

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyły się obrady jury komisji konkursowej II Międzynarodowego Konkursu Kaszubskiej Sztuki Wizualnej „Cassubia Visuales” na plakat z przetworzonym wzorem kaszubskim. Ideą konkursu była transformacja tradycyjnego wzoru kaszubskiego na uwspółcześnioną formę wizualną. Inspirowanie do poszukiwania i odkrywania motywów kaszubskich, a także między innymi pozyskanie prac graficznych o wysokim poziomie artystycznym. W konkursie wzięły udział 74 osoby, które przesłały 124 prace z całej Polski. W roku ubiegłym (2015) były to 44 osoby i 92 przesłane prace.
Jury w składzie: przewodnicząca – dr Marta Flisykowska (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), mgr Benita Grzenkowicz-Ropela (Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie), mgr sztuki Paulina Piotrowska (Miejski Dom Kultury w Redzie) przyznało nagrody:

I miejsce – Patrycja Longawa (Jedlicze, woj. podkarpackie)
II miejsce – Natalia Albecka (Gościcino, woj. pomorskie)
III miejsce – Damian Chrul (Gdańsk, woj. pomorskie)

Wręczenie nagród nastąpi podczas wernisażu pokonkursowego 8 lipca 2016 o godzinie 18:00. Zapraszamy laureatów wraz z rodzinami i znajomymi, a także wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć 124 prace, które napłynęły na konkurs w tym roku! Fabryka Kultury, ul. Łąkowa 59A, Reda

oraz wyróżnienia:

Olga Budzan (Wrocław, woj. dolnośląskie)
Jolanta Jacent-Styczyńska (Warszawa, woj. mazowieckie)
Katarzyna Bliźniewska (Borowo, woj. pomorskie)

Skip to content