Zaznacz stronę

JUŻ 1340 RODZIN ZŁOŻYŁO WNIOSKI DO PROGRAMU „Rodzina 500+”

19-04-2016 | Aktualności

18 kwietnia, w Urzędzie Miasta w Redzie, burmistrz Krzysztof Krzemiński wręczył pierwszym pięciu rodzinom decyzje o przyznaniu środków z rządowego programu „Rodzina 500 +”. Do północy 15 kwietnia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 1340 wniosków, na podstawie których wydano już  321 decyzji. .

Według przewidywań MOPS,  programem zostanie objętych ok. 3000 dzieci.  Pieniądze na wypłaty świadczeń pochodzą programu rządowego i są przekazywane gminom za pośrednictwem Wojewody Pomorskiego. Dotychczas Reda otrzymała 7 mln zł, co wystarczy na pierwsze cztery miesiące funkcjonowania programu.

Obsługą programu „Rodzina 500 +” w Redzie zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Obecnie  pracuje przy nim obecnie  17 osób – 14 osób dotychczas pracujących w Ośrodku na innych stanowiskach, 3 osoby zatrudnione dodatkowo i jedna stażystka. Przygotowano kilkanaście stanowisk przyjęć i wszyscy pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni aby w razie potrzeby służyć pomocą w wypełnianiu formularzy. Wnioski są przyjmowane na bieżąco i od początku realizacji programu ani przez moment nie było kolejek. Dużym zainteresowaniem cieszy się składanie wniosków przez Internet, w pierwszych dniach kwietnia, mimo problemów z działaniem programu, przyjęto aż 392 formularze w formie elektronicznej. Program został poprawiony i w tej chwili działa bez zakłóceń.  Ponadto, aby  poprawić jakość usług, MOPS przedłużył czas pracy i w czwartki jest czynny od 7.30 do 17.00.

Burmistrz Krzemiński podziękował wszystkim pracownikom MOPS-u za ich zaangażowanie i pracę, zaś obecnym i wszystkim rodzinom życzył dobrego spożytkowania otrzymanych  pieniędzy.

500+ 500++ 500+++ 500++++

Skip to content