Zaznacz stronę

„Bogowie” w Fabryce Kultury

24-02-2016 | Aktualności

Redzki Klub Filmowy po raz kolejny zagości w Fabryce Kultury. Pierwszy pokaz już w sobotę 27 lutego – zobaczymy film „Bogowie” ze świetną kreacją Tomasza Kota, w roli głównej. Zaraz po pokazie odbędzie się dyskusja o roli przeszczepów.

Po raz kolejny sala Fabryki Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A) przekształci się w zaangażowane społecznie kino. 27 lutego, o godz. 19, wiosenną edycję Redzkiego Klubu Filmowego rozpocznie pokaz filmu „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film został nagrodzony m.in.: Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Orłami od Polskiej Akademii Filmowej oraz nagrodą publiczności na festiwalu Off Camera. Historia życia Zbigniewa Religii, jego wzloty i upadki na drodze do pierwszego udanego przeszczepu serca będą punktem wyjścia do dyskusji z mieszkańcami.

– Ten sezon filmowy rozpoczynamy jednym z najwybitniejszych filmów ostatnich lat – tłumaczy jeden z organizatorów, Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa. – „Bogowie” to film, który porusza bardzo ważny temat – ideę transplantologii. W związku z tym zaraz po pokazie będziemy rozmawiać o tym, jak ważne w naszym kraju są przeszczepy, czy trudno zobowiązać się do bycia dawcą oraz co oznaczają słowa z filmu „serce w Polsce to relikwia” – dodaje.

Gościem RKF-u będzie Jolanta Kruczkowska, prezes fundacji Organiści i matka Bartka, którego organy po śmierci przekazane zostały sześciu różnym osobom.

Redzki Klub Filmowy to cykl bezpłatnych pokazów najważniejszych tytułów kinowych ostatnich lat. Poza projekcjami, w Miejskim Domu Kultury (ul. Łąkowa 59A) odbywają się dyskusje oraz konkursy. Podczas najbliższego pokazu do wygrania m.in. bon na zakupy w sklepie Swojskie Przysmaki, zaproszenie do Domu Ucieczki oraz voucher na kolację w Piccolo Mulino. Drobny poczęstunek w trakcie seansów zapewni Gburka. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Kulturnatywa i Fabryka Kultury w Redzie.

Kolejne pokazy odbędą się 19 marca (kryminał „Ziarno Prawdy”) i 23 kwietnia (komedia „Król życia”) również o godz. 19.00 w Fabryce Kultury w Redzie. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

12717237_954070601296410_3521144420062522608_n

Skip to content