Zaznacz stronę

Zapraszamy na XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

15-11-2015 | Aktualności, MDK

Zapraszmy do udziału w XIV Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Redzie, który odbędzie się 21 listopada 2015 roku w ZS Nr1 Redzie (ul. Łąkowa 59A). Planowane rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Uwaga w związku ze zgłoszeniami dużych grup teatralnych Przegląd odbędzie się tradycyjnie w Zespole Szkół Nr 1 w Redzie, ul. Łąkowa 36/38. Informacje nt. garderób zostaną udostępnione na miejscu.

Przewodniczącym jury oraz gościem specjalnym w tym roku będzie Jerzy Kiszkis – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie (1961). W latach 1966–2003 występował na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Znany z ról w takich filmach jak: „Prawo Archimedesa”, „Człowiek z żelaza”, „Stan wewnętrzny” czy „Awantura o Basię”.

Dodatkowo w jury zasiądą: Alicja Araszkiewicz – nauczyciel dyplomowany, przez wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą realizując z nimi wiele nagradzanych projektów filmowych, min. I miejsce w Młodzieżowym Festiwalu w Poczdamie, II miejsce w Polsce Panasonic Kids Witness News, oraz II miejsce w młodzieżowym konkursie ”Cisza na planie” w 2012 roku. Ukończyła z wyróżnieniem Pomorskie Warsztaty Filmowe oraz Warsztaty operatorskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz Wojciech Jaworski – aktor Teatru Gdynia Główna, absolwent olsztyńskiego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka. Występował m.in. w teatrach państwowych w Olsztynie, w Gdańsku, w Gorzowie Wlkp oraz w Gnieźnie. Związany z trójmiejską sceną off-ową; wystąpił w monodramie Ścianananaświat w reż. Ewy Ignaczak oraz w spektaklu Epitafium dla władzy w Teatrze Gdynia Główna. Uczestnik licznych projektów realizowanych poza instytucjami m.in. South Baltic Academy of Independent Theatre oraz Sopot Non-Fiction (Rezydencja artystyczna i festiwal teatru dokumentalnego).

Podczas obrad jury przygotowaliśmy dla Państwa gościnny spektakl Teatru Gdynia Główna – z cyklu Teatr Zajechał do Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Zapraszamy do udziału!

teatralny2015-920

Skip to content