Zaznacz stronę

Unijny projekt Gimnazjum nr 2 na targach dobrych praktyk podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży

14-05-2015 | Aktualności

5 maja grupa uczniów z redzkiego Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunem Samorządu Szkolnego i szkolnym koordynatorem projektu p. Iwoną Nowicką, wzięła udział w spotkaniu młodzieży z całej Polski w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ wraz ze Stowarzyszeniem Morena w Gdańsku. Spotkanie odbyło się w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Podczas tego spotkania, w ramach targów dobrych praktyk, zaprezentowaliśmy nasz projekt, „Europe – Go Green!”, w gronie projektów unijnych, które uzyskały miano „przykładu dobrych praktyk”. Na naszym stoisku przedstawiliśmy liczne zdjęcia, reportaże oraz konkretne efekty dwuletniej pracy. Kolorowe eksponaty budziły duże zainteresowanie, a my z przyjemnością dzieliliśmy się wrażeniami i doświadczeniami z projektu.

Podczas spotkania mieliśmy też okazję wysłuchać debaty, której tematem była sytuacja młodzieży na rynku pracy i jej uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej. Występujący w debacie m. in. Katarzyna Hall, była minister edukacji narodowej, Małgorzata Tokarz – kierownik projektu Grupy Tesco „Akademia dla Młodych” i Tomasz Bratek, dyrektor programu ERASMUS + przekonywali słuchającą młodzież, że odniesienie sukcesu w życiu zależy od rozwijania własnych pasji oraz od aktywnego i wytrwałego dążenia do stawianych sobie celów.

Udział w tym wydarzeniu był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Mieliśmy okazję przekonać się, jak istotna jest aktywność we własnym środowisku i uczestnictwo w różnych działaniach, które wychodzą poza ramy szkolnej edukacji i dają możliwość zdobywania ważnych w dorosłym życiu umiejętności społecznych, jak praca w zespole, komunikacja w językach obcych, czy sztuka autoprezentacji.

Jedną z relacji ze spotkania można zobaczyć pod tym linkiem:

http://pomorska.tv/informacje/materialy/nauka-i-szkolnictwo/postaw-na-mlodych

User Comments

User Comments

User Comments

User Comments

User Comments

User Comments

Tekst: I. Nowicka

Zdjęcia: A. Lademann, I. Nowicka

Skip to content