Zaznacz stronę

Konkurs „Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki”

23-01-2015 | Aktualności

„Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki„

Nie jesteś zameldowany w Redzie, ale tu mieszkasz i funkcjonujesz z cała swoją rodziną, tu Twoje dzieci chodzą do szkoły lub przedszkola. Rozlicz się ze skarbówką za poprzedni rok w Wejherowie, przekaż część swojego podatku na rozwój miasta i weź udział w konkursie „Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki”. Czekają finansowe nagrody. 

Wiele osób, z różnych względów, zameldowanych jest w innej miejscowości niż ta, w której faktycznie mieszka i funkcjonuje. Osoby te zwykle swoje zeznania podatkowe składają w miejscu zameldowania, gdyż myślą, że tak należy robić. Tak nie jest. Rozliczyć się z urzędem skarbowym można także w miejscu zamieszkania. Redzie, a właściwie jej mieszkańcom, przynosi to wymierne korzyści, gdyż ma ona swój udział we wpływach z podatku PIT. Rozliczając PIT w mieście, w którym mieszkasz, współfinansujesz m.in.: transport publiczny, edukację dzieci, utrzymanie zieleni, rekreację, sport i kulturę, pomoc społeczną, rozwój infrastruktury, czy ochronę zdrowia.

W Redzie mieszka dużo osób, które są zameldowane na terenie innych miast i tam płacą podatek. Pieniądze, które mogłyby wpłynąć na poprawę jakości życia Twojego i innych mieszkańców, nie trafiają wówczas do budżetu Miasta Redy.

Możesz sam decydować, gdzie trafią Twoje pieniądze. To dzięki Tobie Reda będzie się szybciej rozwijać!

Jak wziąć udział w Konkursie „Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki„

Wystarczy złożyć (drogą elektroniczną, bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym, poprzez nadanie pocztą lub innym przewidzianym przez instytucje podatkowe sposobem) deklarację podatkową PIT za rok 2014 w Urzędzie Skarbowym w Wejherowie wskazując Redę jako miejsce zamieszkania.

Następnie od 1 marca do 8 maja 2015 roku zgłoś swój udział w Konkursie, wypełniając i wysyłając elektronicznie formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.reda.pl lub wrzucając wydrukowany i wypełniony formularz do skrzynki Konkursowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Redy ul. Gdańska 33.

Jeśli rozlicza Cię pracodawca, który w Twoim imieniu wypełnia PIT i przesyła go do Urzędu Skarbowego, wystarczy, że zgłosisz mu swój aktualny adres zamieszkania w Redzie wskazując w ten sposób właściwy Urząd Skarbowy.

To wystarczy. Twój podatek wróci do Redy, a Ty będziesz mógł wziąć udział w Konkursie!


Do pobrania (PDF)


FORMULARZ KONKURSOWY (Online)

[contact-form-7 id=”8036″ title=”FORMULARZ KONKURSOWY”]

Skip to content