Zaznacz stronę

Kino zaangażowane. „Pod Mocnym Aniołem” w Redzkim Klubie Filmowym

20-05-2015 | Aktualności

Projekcja filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reż. Wojciecha Smarzowskiego rozpocznie dyskusję o problemie uzależnienia. W dniu 23 maja w Fabryce Kultury odbędzie się bezpłatny pokaz w ramach Redzkiego Klubu Filmowego.

Drugie spotkanie w ramach Redzkiego Klubu Filmowego odbędzie się 23 maja o godz. 19.00 w Fabryce Kultury (Łąkowa 59A). Podczas wydarzenia obejrzymy film „Pod Mocnym Aniołem”, a także będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami i dyskusji z psychologiem zajmującym się pomocą uzależnionym.

Film Wojtka Smarzowskiego „Pod Mocnym Aniołem”, to rodzima produkcja z 2014 roku, oparta o powieść Jerzego Pilcha o tym samym tytule. Główny bohater – Jerzy, w tej roli znakomity Robert Więckiewicz, jest pisarzem i alkoholikiem próbującym uwolnić się z wyniszczającego nałogu. Film był wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni.

W dyskusji po pokazie weźmie udział pani psycholog z Ośrodka Terapii Uzależnień. Porozmawiamy o tym, jak łatwo można się uzależnić i czy problem dotyczy tylko osób z tzw. „złych domów”. Zapytamy również o współczesne nałogi i o to, czy uzależnienie można dziedziczyć.

– Kwietniowa projekcja pokazała, że w Redzie jest bardzo duże zapotrzebowanie na spotkania z filmem. Na pokaz przyszło ponad 70 osób, a dyskusja trwała ponad godzinę – mówi organizator wydarzenia, Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa. – Chcemy, żeby takie wydarzenia odbywały się cyklicznie, dlatego poza pokazami pytamy mieszkańców o ich preferencje filmowe – dodaje.

Poza dyskusją podczas Redzkiego Klubu Filmowego odbędą się konkursy. Do wygrania m.in. vouchery do restauracji i na kręgle. Nie zabraknie też popcornu. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Redy.

Stowarzyszenie Kulturnatywa działa od 2012. W tym czasie jego członkowie zorganizowali wiele projektów dla lokalnej społeczności, m.in. spektakle teatralne, warsztaty rozwojowe, a także koncerty. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kulturnatywa.plRedzki Klub Filmowy_Kulturnatywa

Skip to content