Zaznacz stronę

Zapraszamy na Dni Redy

01-06-2014 | Aktualności

07PLAKAT UM REDA DR2014

Dni Redy 2014 i koncert Wilków!

 

W tym roku Dni Redy odbywać będą się od 6 do 8 czerwca, tym razem zapraszają na nie trzy instytucje – Urząd Miasta w Redzie, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

PIĄTEK, 6 czerwca 2014 // NA DOBRY POCZĄTEK!

Dni Redy rozpocznie święto sportu szkolnego. MOSiR organizuje tego dnia również turnieje piłkarskie i tenisa stołowego. Ciekawostką jest piątkowe otwarcie nowej siedziby Urzędu Miasta w Redzie, a także Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji Dni Redy.

 

SOBOTA, 7 czerwca 2014 // NA SPORTOWO!

W sobotę ponownie zapraszamy wszystkich sympatyków sportu na obiekty MOSiR. Będzie można wystartować w I Redzkim Biegu na 10km! Odbędzie się wiele konkursów rodzinnych i zmagań sportowych. Gwoździem programu będzie Zupa Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta oraz mecz Orląt Reda, którzy zmierzą się z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Warto zobaczyć też pokazy Judo i Galę Sztuk Walki. Na koniec dnia odbędzie się Turniej Baśki Kaszubskiej.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w sobotę zaprasza na spotkanie z Danuta Grechutą.

NIEDZIELA, 8 czerwca 2014 // KONCERTOWO!

Niedziela to atrakcje związane z koncertami i dobrą zabawą. W samo południe otworzymy strefę zabaw dla dzieci – przez cały dzień, będzie można bezpłatnie korzystać z dmuchańców, zjeżdżalni i innych uciech.

Przez cały dzień będzie działała ogromna i profesjonalna strefa gastronomiczna. Amatorzy grill&beer będą mogli rozsiąść się w wygodnych ławach, a rodzice z lubiącymi słodycze pociechami będą mogli skosztować przepysznej kawy i deserów lodowych w części kawiarnianej.

W strefie stowarzyszeń Miejski Dom Kultury przygotował dla naszych najmłodszych mieszkańców warsztaty, zaś organizacje kulturalne i twórcy działający w mieście, zaprezentują swoją ofertę i dokonania artystyczne. Odbędzie się również Redzki Przegląd Orkiestr Dętych z okazji 20-lecia Redzkiej Orkiestry.

Natomiast już od 17:30 rozpoczynamy wieczór koncertowy!

Jako pierwszy na scenie pojawi się żywiołowy zespół FARBA z ich charyzmatyczną wokalistką – Joanną Kozak. FARBA występowała między innymi podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Destination w Chicago 2003 w USA.

Jako kolejny pojawi się trójmiejski zespół BIX BIT. W 2013 zdobyli wyróżnienie na festiwalu FAMA oraz spośród ponad 700 zespołów z całej Polski zakwalifikował się do konkursu muzycznego „Hortex Rytmy Młodych”, dzięki któremu wystąpili na festiwalu w Jarocinie.

Iwony Węgrowskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Laureatka ESKA Music Awards, wykonawczyni takich przebojów jak „Pokonać Siebie” w duecie z Feelem, czy „Kiedyś Zapomnę” z którą startowała w eliminacjach do Eurowizji.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół WILKI. O karierze Roberta Gawlińskiego i Jego kolegów napisano i powiedziano niemal wszystko. Koncert, który będzie przekrojem twórczości grupy rozpocznie się około godziny 21:30. „Son of the Blue Sky”, „Baśka” i inne wielkie hity, mamy nadzieję, że rozgrzeją publiczność w Redzie do czerwoności.

 

Od tego roku rusza strona poświęcona dniom miasta! Znajdziecie na niej wszystkie ważne informacje oraz szczegółowy plan całych Dni Redy znaleźć można na stronie www.dniredy.reda.pl

04WEGROWSKA2-DR-2014 05FARBA-DR-2014 06BIXBIT-DR-2014

Skip to content