Zaznacz stronę

UKS Jedynka Reda trzecia w Finale Krajowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

21-10-2014 | Aktualności

 

Grupowe

     W dniach 15.10-18.10 w Warszawie odbył się V Krajowy Finał Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W zawodach podczas trzech dni zmagań udział wzięły 64 drużyny (mistrzowie województw), które rywalizowały w 4 kategoriach wiekowych:dziewczynki młodsze (10,11 lat),chłopcy młodsi (10,11 lat),dziewczynki starsze (12,13 lat), chłopcy starsi (12,13 lat). Chłopcy z Redy grali z innymi rówieśnikami w kategorii młodszej i reprezentowali Orlik znajdujący się na obiektach Redzkiego MOSiR-u przy ul.Łąkowej 59.

Pierwszego dnia rozegrano mecze grupowe:

Wyniki:

Reda – Dębnica 6:1

Reda – Ostrowiec Świętokrzyski 4:4

Reda – Szudziałowo 4:1

Tabela:

1m Reda 7pkt

2m Ostrowiec Świętokrzyski 5pkt

3m Dębnica 4pkt

4m Szudziałowo 0pkt

     Drugiego dnia rozgrywane były mecze o miejsca 1-8. W spotkaniu ćwierćfinałowym UKS Jedynka Reda zmierzyła się z UKS Gol Brodnica. Mecz był bardzo zacięty, wszyscy zawodnicy grali z maksymalnym zaangażowaniem. Po końcowym gwizdku sędziego szał radości w obozie Redy,wynik 1:0 otwiera drogę do półfinału.

Reda – Brodnica 1:0

      W spotkaniu półfinałowym mocno zmęczeni Redzianie podejmowali drużynę z Płocka. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:1 i pozostała nam walka o III miejsce.

Reda – Płock 1:2

     W meczu o III miejsce UKS Jedynka Reda podejmowała drużynę z Chorzowa. Ekipy ze Śląska słyną z dobrej pracy z młodzieżą, a samo spotkanie trzymało w napięciu do ostatniej minuty w której to Jakub Czaja pokonuje bramkarza sprytnym uderzeniem i zawodnicy z Redy cieszą się z zajęcia jakże prestiżowej III lokaty.

Reda – Chorzów 2:1

Skład UKS Jedynka Reda: Wojtek Bianga,Jakub Czaja,Adrian Drewnik,Dawid Król,Kacper Matusiak,Michał Formella,Adrian Rykowski,Marcel Sajka.

Trener: Arkadiusz Janor

      Podsumowując występ zespołu UKS Jedynka Reda w Finale Krajowym trzeba podkreślić, iż była to niezapomniana przygoda dla wszystkich chłopców. Mecze z rówieśnikami z całej Polski, wspaniała organizacja, możliwość obejrzenia meczu Ekstraklasy Legia – Lechia oraz spotkanie z gwiazdami sportu to aspekty, które na długo pozostaną w głowie małych sportowców. Osiągnięty wynik cieszy ogromnie, natomiast radość z udziału w zawodach jest bezcenna.

      Podziękowania dla wspaniałej grupy rodziców, która kibicowała nam ostatniego dnia, a których obecność była dla chłopców wielką niespodzianką.

          Dziękujemy również pani vice Burmistrz Miasta Reda – Teresie Kani za dofinansowanie udziału zarówno podczas zawodów wojewódzkich jak i ogólnopolskich.

Trenerzy-1

 

Skip to content