Zaznacz stronę

REDA – w dobrym otoczeniu

18-06-2013 | Aktualności, Galeria

pstrag z rzeki RedySpokój jak w Bieszczadach, góry jak w Beskidach, a w powietrzu czuć morską bryzę.
Witaj w Redzie – w dobrym otoczeniu.

W pobliżu Gdyni i Gdańska, w malowniczej pradolinie rzeki Redy i Łeby, pośród pagórków i lasów, blisko morza, położone jest spokojne i ciche miasteczko Reda.

Trójmiejski zgiełk tu nie dociera, za to jest spokój i przyroda, i góry. Może niewielkie, ale bardzo malownicze. Z nich widać całe miasto i jego otoczenie.

Ponad połowa powierzchni Redy to lasy, dlatego tak tu pięknie i spokojnie. Świeże powietrze i idealne warunki do spacerów, i do mieszkania.

Stąd wszędzie blisko. Do Trójmiasta, z jego bogatą ofertą turystyczną i kulturalną, nad morze i do lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Do Redy łatwo dojechać. Wiedzie tu szeroka arteria komunikacyjna połączona z trójmiejską obwodnicą. Co kilka minut kursują tu także pociągi podmiejskiej kolejki i szynobus na Półwysep Helski.

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, w Redzie zawsze znajdziesz coś dla siebie. W nowoczesnym Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji czekają świetnie przygotowane bieżnie, boiska, korty tenisowe, sauna i siłownia, a kilka kroków dalej nowa hala sportowa.

DSCN8382-1Jeśli zechcesz zostać tu na dłużej możesz przenocować w bardzo dobrych warunkach i to z całą drużyną albo z przyjaciółmi. Bo tu jesteś w dobrym otoczeniu.

A może wolisz być bliżej przyrody. Rzeka Reda, od której miasto wzięło swoją nazwę jest wyjątkowo urokliwa, pełna zakoli i bardzo czysta. To prawdziwy raj dla wędkarzy. Możesz złowić tu trocie, pstrągi, lipienie, łososie i sieje wędrowne.
Chyba, że wolisz popływać kajakiem, bo rzeka Reda doskonale nadaje się do spływów. Możesz też pojeździć konno albo wybrać się na długą przejażdżkę rowerową polnymi drogami i leśnymi duktami. Choćby nad spokojne i malownicze jezioro Wyspowo położone zaledwie 5 kilometrów od centrum Redy. Tu poczujesz, że jesteś na Kaszubach, czyli w dobrym otoczeniu.

W Redzie dobrze zjesz i wypoczniesz. Nie brakuje tu świetnych restauracji i renomowanych hoteli, takich jak hotel Murat położony przy trasie nr 6, zaciszna Oberża pod Turbotem, czy pokoje gościnne Morina. Warto też wpaść na znakomite jedzenie lub na kawę do klimatycznego Dworku w Ciechocinie.

A może warto zostać tu na dłużej. Reda ma znakomite położenie. To spokojne i ciche miasto z pełną infrastrukturą. Stąd łatwo dojechać do Trójmiasta. Szeroka trasa i szybka kolejka dowożą mieszkańców do Gdyni, Gdańska, do Sopotu, do pracy. Bo w Redzie dobrze się mieszka. Osiedla mieszkaniowe są nowoczesne i funkcjonalnie zaprojektowane, a osiedla domków spokojne i ciche. Dzieciaki mogą tu bezpiecznie wybrać się do szkoły.

W Redzie nowoczesność przeplata się z tradycją. Na osiedlu Przy Młynie warto zatrzymać się przed stałą wystawą historyczną. A w neogotyckim kościele, który góruje nad Redą można znaleźć chwilę wytchnienia i zadumy. Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to symbol Redy, który znalazł się w herbie miasta. Jest też zespół ludowy Redzianie, który śpiewem kultywuje kaszubską tradycję.

Reda – sport, rekreacja, komunikacja. Nowoczesne osiedla mieszkaniowe i ciche osiedla domków. Stąd wszędzie blisko. Do lasów, nad morze, do Trójmiasta.

Dlatego wpadnij do Redy: na spacer, na rower, na ryby, na kajaki, albo jazdę konną.,
albo zostań u nas na dłużej…

 

Skip to content