Zaznacz stronę

Pierwsze spotkanie Redzkiego Klubu Liderów Oświaty

01-12-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020, Kultura I Rozrywka

Redzki Klub Liderów Oświaty to stowarzyszenie entuzjastów nauczania, przestrzeń regularnych spotkań kadry zarządzającej edukacją (niezależnie od typu placówki i etapu edukacyjnego). Dołączyć mogą do niego m.in. dyrektorzy, wicedyrektorzy czy doradcy zawodowi – nie tylko ci związani z Redą. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Urząd Miasta Redy oraz Irmina Żarska.
30.11.2020 odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Klubu, których gościem była pani Ewa Radanowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg autorskiego programu, która w 2016 została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools, ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych, autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę”, należąca do społeczności The Global Change Leader Ashoka, współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji.
Była to świetna okazja do rozmów o tworzeniu innowacyjnej szkoły oraz przestrzeni, zmiany w edukacji oraz dobrostanie dyrektora i nauczyciela.
Kolejne spotkanie członków Redzkiego Klubu Kreatywnego Nauczyciela planowane jest na 16.12.2020. Zaproszonym gościem jest pani Oktawia Gorzeńska – ekspertka ds. innowacji, zmiany, przywództwa oraz cyfryzacji w edukacji. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego. Szefowa Działu Edukacji w Photon Education. Współinicjatorka ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji oraz ogólnopolskiego projektu społecznego nauczycieli lekcjewsieci.pl. Autorka poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji. Wspiera nauczycieli, dyrektorów oraz samorządy w procesie tworzenia i wdrażania strategii edukacyjnej zmiany, w tym w obszarze cyfryzacji.
Więcej informacji na temat działalności Redzkiego Klubu Liderów Oświaty można odnaleźć pod adresem: https://online.pubhtml5.com/wtmc/xzqg/. Zapisy do Klubu odbywają się poprzez wypełnienie formularza: https://forms.gle/aa5rXEc9rSNeBWLm8.

Skip to content