Otwarcie nowego parkingu przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie

26-08-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020

25 sierpnia oficjalnie otwarty został nowy parking przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Parking z płyt YOMB wybudowany został na powierzchni 4 085. m kw. W ramach inwestycji powstały 154 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, a także 8 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Korzystanie z parkingu jest bezpłatne.

Koszt inwestycji to około 2 mln zł, w tym około 2/3 sumy pokryło Miasto Wejherowo, a pozostałą 1/3 część w ramach współpracy z miastem zapłaciło starostwo oraz gminy z powiatu wejherowskiego.

Na sesji w dniu 22 kwietnia Rada Miejska w Redzie podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Samorządowi Gminy Miasta Wejherowa na  realizacje zadania inwestycyjnego pn. „Budowa parkingu przy ul. Jagalskiego w Wejherowie” do wysokości 75 000 zł. Dotacja została udzielona z środków budżetu Gminy Miasta Redy na 2020 rok.

fot. Iwona Rogacka