Miejski Chór Kameralny w kościele św. Antoniego Padewskiego

27-01-2020 | Galeria, Galeria 2020, Kultura I Rozrywka

W niedzielę, 26 stycznia, sumę w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Redzie uświetnił  Miejski  Chór Kameralny.Po mszy św. proboszcz parafii i Fabryka Kultury zaprosili na koncert kolęd Chóru pod kierownictwem Piotra Klemenskiego. Koncert został bardzo ciepło przyjęty.

Był to ostatni koncert przed finałem V Konkursu Chóralnego Małego Trójmiasta Kaszubskiego –  „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki”, który odbędzie się 30 stycznia o godz. 17:00, w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. W wyniku eliminacji w finale zaśpiewa pięć zespołów dorosłych, w tym Miejski Chór Kameralny z Redy i pięć zespołów dziecięcych. Z Redy zakwalifikowały się chóry ze Szkół Podstawowych nr 2 i 4, prowadzone przez panią Barbarę Tańską. Konkurs organizowany jest corocznie  przez  Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”. Życzymy udanych występów.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek