Zaznacz stronę

Klub SENIOR+ po przerwie wznowił działalność

10-06-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020, Klub Seniora, Seniorzy

Po prawie trzech miesiącach redzcy seniorzy wrócili do Klubu Senior+. W maseczkach i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, zajęcia zostały wznowione w poniedziałek, 8 czerwca.

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, w dwóch turach, od godz. 8:00 do 11:00 oraz od 12:00 do 15:00, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uczestników. Pomiędzy grupami poranną i popołudniową jest godzinna przerwa na dezynfekcję pomieszczeń.

Redzki klub Senior+ powstał dzięki dotacji z rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” Edycja 2015-2020 na utworzenie i wyposażenie dziennego Klubu Seniora. Projekt „Senior+” jest adresowany do nieaktywnych zawodowo mieszkańców Redy, powyżej 60 roku życia. Lokalizacja Klubu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomaga w organizacji zajęć ruchowych i prozdrowotnych, zaś bezpośrednie sąsiedztwo Fabryki Kultury ułatwia dostęp do oferty kulturalnej.

Wszystkie zajęcia w Klubie Senior+ prowadzone są bezpłatnie. Klub oferuje 15 miejsc i w tej chwili mogą zapisać się jeszcze dwie osoby. W tym celu należy się skontaktować z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Redzie.

Skip to content