Czeki z dotacjami dla Ochotniczych Straży Pożarnych

14-07-2020 | Aktualności, Galeria, Galeria 2020

W czwartek, 9 czerwca, w redzkim Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie dofinansowań dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa pomorskiego. Pieniądze trafiły do 54 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 16 gmin województwa pomorskiego. Dotacje pozwolą kupić strażakom nowe wozy ratowniczo – gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych.

Gospodarzami spotkania byli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński. Oprócz gratulacji, podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla strażaków ochotników za ofiarną służbę społeczeństwu.

Środki zostaną przede wszystkim zadysponowane na zakup umundurowania specjalnego.

Do pomorskich strażaków trafiło łącznie pół miliona złotych. Czeki z rąk marszałka Mieczysława Struka otrzymały m.in. jednostki OSP z gmin:  Łęczyce (18000 zł), Kępice (14950 zł), Gniewino (12000 zł), Słupsk (12500 zł), Szemud (8000 zł), Kosakowo (7350 zł), Wejherowo (7100 zł), Jastarnia (6000 zł), Reda (5400 zł), Władysławowo (1200 zł), Linia (1100 zł).

W województwie pomorskim od 2009 roku przebiega etapowa wymiana sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz samochodów ratowniczo – gaśniczych. Proces ten aktywnie i finansowo wspiera Samorząd Województwa Pomorskiego.