Zaznacz stronę

Zakończono I etap budowy ul. Polnej w Redzie

11-01-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Zgodnie z planem zakończył się pierwszy etap budowy ulicy Polnej w Redzie. Była to bardzo wyczekiwana inwestycja, ze względu na zły stan techniczny drogi.

W zakres inwestycji wchodziła budowa układu drogowego, czyli ponad 600 metrów  asfaltowej jezdni, jednostronnego chodnika z szarej kostki betonowej oraz 30 wjazdów na posesje po obu stronach ulicy, również z kostki, lecz w kolorze czerwonym. Oprócz tego ulicę wyposażono w sieć kanalizacji deszczowej z przepompownią i – wspólnie z PEWIK Gdynia – wybudowano nową sieć wodociągową.

Prace były prowadzone na odcinku od torów w kierunku ulicy Tatarakowej. W trosce o użytkowników drogi, skrzyżowanie z ulicą Szymanowskiego zostało wykonane jako element uspokojenia ruchu, czyli tzw. skrzyżowanie wyniesione. Bardzo istotna była także budowa oświetlenia, gdzie zgodnie z zaleceniami Planu Gospodarki Niskoemisyjnej wykorzystaliśmy energooszczędne oprawy LED. Przy okazji należało usunąć kolizje w przebiegu sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej.

Etap pierwszy kosztował około 6 milionów złotych i został sfinansowany ze środków Gminy, za wyjątkiem niewielkiej części dotyczącej przebudowy sieci wodociągowej, którą pokrył PEWIK.

Drugi etap budowy ulicy Polnej będzie realizowany w tym roku, a długość budowanego odcinka będzie zależała od tego, czy i w jakiej wysokości Gminie uda się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne.

fot. A. Kunz – UM w Redzie

Skip to content