Zaznacz stronę

Wręczono promesy programu SENIOR+

06-03-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019, Klub Seniora, Seniorzy

Blisko 1,27 mln zł otrzymają samorządy z woj. pomorskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 166 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 634 miejsca w placówkach już istniejących.

W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie pomorskim powstanie 8 placówek dla osób starszych, z tego 1 Dom i 7 Klubów Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z następujących miejscowości:
Dzierzgoń, Kolbudy, Parchowo, Czarna Dąbrówka, Smołdzino, Morzeszczyn, Reda i Przywidz. W sumie, w regionie przybędzie  634 nowych miejsc dla seniorów.

5 marca w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia promes w ramach programu senior+ Edycja 2019. Promesy wręczał pan Marcin Zieleniecki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Gmina Miasto Reda otrzymała 150 tysięcy złotych z Programu „Senior+” Edycja 2019 na utworzenie i wyposażenie dziennego Klubu Seniora, który powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Inwestycję realizuje Urząd Miasta w Redzie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Przyznane 150 000 zł stanowi 80% kosztów, pozostałe 20%, czyli 37 500 zł stanowi wkład własny Gminy.

 

Skip to content