Zaznacz stronę

Wielkie sprzątanie rzeki Redy

29-04-2019 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Już po raz szósty w Redzie odbyła się wielka akcja społeczna „Sprzątania rzeki Redy”. Uczestnicy zebrali kilka ton śmieci, za co zostali nagrodzeni ciepłym posiłkiem i upominkami.

Akcja sprzątania brzegów rzeki Redy odbyła się w ramach Światowego Dnia Ziemi. Jej celem było uporządkowanie zaśmieconych obszarów rzecznych od ulicy Orzeszkowej w Śmiechowie, przez Pieleszewo do ulicy Kazimierskiej oraz w okolicach Rodzinnego Parku Miejskiego. Do akcji włączyli się mieszkańcy, burmistrz Redy, radni, pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego okręg nr 16. Uczestnicy wyposażeni w rękawice i worki na śmieci zebrali kilka ton odpadów. Do pomocy włączyła się również ekipa kajakarzy, która wyjmowała z rzeki m.in. opony, styropian, dywany i materace.

-Mieszkańcy chętnie włączają się w akcję sprzątania miasta, aby nauczyć młode pokolenie prawidłowego korzystania z dobrodziejstw rzeki – wyjaśnia kierownik Gospodarki Odpadami Komunalnymi Grażyna Lemańczyk.

Uroczyste zakończenie sprzątania i tym samym rozpoczęcie sezonu grillowego odbyło się w południe w Parku Miejskim w Redzie przy akompaniamencie orkiestry dętej. Dla uczestników przygotowano kiełbaski z grilla oraz napoje. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta, Fabryka Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna i Kajakowe Meandry.

tekst i fot. D. Dunajska

Skip to content