Zaznacz stronę

Weekend w Miejskim Parku Rodzinnym

15-07-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W słoneczny weekend 13 – 14 lipca Redzka Fabryka Kultury zaprosiła mieszkańców naszego miasta do Miejskiego Parku Rodzinnego, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sobotni poranek w ramach projektu „Nowy Alfabet Ruchu”odbywały się półtoragodzinne zajęcia taneczne. To nowy wakacyjny cykl, podczas którego uczestnicy projektu zapoznają się z tańcem irlandzkim, stepem i wieloma innymi technikami tańca. Niedzielny poranek był przeznaczony na ćwiczenia tai chi, a wczesnym popołudniem odbyła się Wielka Redzka Gra Miejska – dookoła Redy, ciesząca się  dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie weekendu, w ramach cyklu „Kameralna Reda” zagrał zespół Swing Violin Trio, którzy swoją muzykę prezentowali już na  wszystkich kontynentach, nawet w Nowej  Zelandii, Singapurze, Brazylii oraz Antarktydzie. W Stanach Zjednoczonych wydali płytę ze standardami amerykańskimi „Melodies of Love”. Świetni instrumentaliści zaprezentowali w pogodnych swingujących rytmach przegląd przebojów muzyki światowej i polskiej, jak m.in. Zacznij od Bacha Zbigniewa Wodeckiego, Takie Tango Budki Suflera, Libertango Astora Piazzolla, muzykę z filmów  Vabank i 07 zgłoś się, Billy Jean Michaela Jacksona, czy Imagine The Beatles. Swing Violin Trio zagrali w składzie : Agnieszka Sowa – skrzypce,  Andrzej Sowa – fortepian oraz Janusz  „Macek”  Mackiewicz, jeden z najlepszych kontrabasistów i gitarzystów basowych w Polsce na kontrabasie. Starszych kolegów wspomogła uczennica Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, skrzypaczka Barbara Sowa.

Na kolejną Kameralną Redę zapraszamy 4 sierpnia,  zagra  duet wirtuozowski w składzie: Tomasz Klepczyński – klarnet, Filip Fiebiger –  gitara.

Na zajęcia taneczne zapraszamy w każdą słoneczną sobotę lipca i sierpnia w Parku Miejskim w Redzie od godz. 10:00- 11:30,  a na ćwiczenia tai chi – w każdą  wakacyjną niedzielę od 10.00 do 11.00.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content