Zaznacz stronę

Uczniowie uczcili 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

07-06-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Z okazji rocznicy czerwcowych wyborów ’89 uczniowie redzkich szkół i przedszkoli spotkali się w auli Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie wspólnie z przedstawicielami władz miasta uczcili to wyjątkowe wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12 odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie reprezentacje poszczególnych placówek przedstawiły specjalnie przygotowane z tej okazji programy artystyczne, których motywem przewodnim były patriotyzm, wolność i demokracja. Nie zabrakło też akcentów regionalnych – kaszubskich pieśni, wierszy i tradycyjnych tańców.

Specjalnie z okazji rocznicy wyborów Urząd Miasta ogłosił konkurs plastyczny pt. „DEMOKRACJA”. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III i IV-VI.  Poziom był bardzo wyrównany a niektóre koncepcje artystyczne wyjątkowo dojrzałe. Widać było, że dzieci doskonale rozumieją, czym jest temat przewodni konkursu.

Prace oceniała komisja, w skład której weszli także radni Młodzieżowej Rady Miejskiej. W kategorii klas I-III zwyciężyła Letycja Kankowska – Filipiak z Prywatnej Szkoły Podstawowej DEJA CSB w Redzie, a w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przypadło Mai Niedzielskiej ze szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie.

Skip to content