Test ROWERU METROPOLITALNEGO MEVO w Redzie

27-02-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

26 lutego 2019 r. przy Urzędzie Miasta w Redzie odbyły się jazdy próbne, podczas których sprawdzono sprzęt i działanie aplikacji, służącej do korzystania z miejskiego jednośladu. Okazało się, że wspomaganie elektryczne w tych pojazdach znacznie zmniejsza wysiłek, który trzeba włożyć w jazdę.

Nieznany jest jeszcze termin, kiedy rower MEVO zostanie przekazany do użytkowania mieszkańcom. Wszystko zależy od operatora, który będzie obsługiwał system MEVO.

Próbne jazdy odbyły się już w innych miastach, m.in. w Gdyni, Rumi i Władysławowie.

Rower MEVO stanowi system uzupełniający dostępną ofertę transportową komunikacji publicznej przez cały rok. Będzie to największy w Polsce i w Europie system w całości składający się z rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Rowery pojawią się na terenie 14 gmin (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Tczew, Pruszcz Gdańsk, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino, Sierakowice).

fot. A. Kunz – UM w Redzie