Święto Plonów w Rejonie Wileńskim

03-10-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Jak co roku, w ramach współpracy miast partnerskich, na zaproszenie pana Michała Bortkiewicza, Starosty Gminy Awiżenie, delegacja samorządu redzkiego (Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój, radni Emilia Sawicka – Lieder, Sebastian Kozioł i Krystian Melzer, oraz reprezentująca Urząd Miasta w Redzie Agnieszka Dybicz) wzięła udział w XXIV Święcie Plonów Rejonu Wileńskiego – imprezie, która tradycyjnie odbywa się w ostatnią sobotę września w podwileńskich Pikieliszkach.Wizyta ta jest corocznym elementem współpracy miast partnerskich – Redy i Rejonu Wileńskiego. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu dożynkowego, następnie zgromadzeni goście wspólnie wzięli udział w dziękczynnej Mszy Świętej „Za dar Chleba Bogu dziękujemy”. Jak zawsze, imprezie towarzyszył kiermasz sztuki ludowej i tradycyjnych specjałów.