Zaznacz stronę

ŚWIĘTO LEKKIEJ ATLETYKI W REDZIE

20-05-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W ubiegły piątek, 17 maja, na miejskim stadionie lekkoatletycznym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki U-12 i U-14 oraz Festiwal Sztafet U-16 i U-18. Po raz pierwszy od ubiegłorocznego otwarcia stadionu w  Redzie odbyły się tak duże zawody lekkoatletyczne, w których,  mimo niesprzyjającej aury udział wzięło ponad 450 dzieci ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego, startujących w 24 konkurencjach indywidualnych oraz w 7 sztafetach.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał zastępca burmistrza Redy Łukasz Kamiński w towarzystwie wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marka Fostiaka, trenera kadry narodowej Zbigniewa Rolbieckiego, dyrektora MOSiR Jerzego Conradi i radnych Rady Miejskiej w Redzie Emilii Sawickiej – Lieder oraz Andrzeja Byczkowskiego. Spośród zawodników naszego miasta na podium stanęli: Szymon Zbróg w biegu na 60 m i w skoku w dal, Marek Machnicki w skoku wzwyż, Wojciech Iwasiuka w skoku w dal i w biegu na 300m, Szymon Gdaniec w skoku wzwyż, Julia Żylla w biegu na 60m oraz sztafeta 4x400m mix (Miłosz Mycio, Aleksandra Dominik, Daria Teska i Kacper Matusiak).

Organizatorami zawodów byli Pomorski OZLA, MOSiR Reda oraz UKD „Jedynka” Reda. Kierownictwo nad zawodami objęli – Polski Związek Lekkiej Atletyki, Zespół „Lekkoatletyka dla każdego!” oraz Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.  Medale, nagrody rzeczowe oraz wyżywienie ufundowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKN Orlen, Urząd Miasta w Redzie i Firma Decathlon w Rumi. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wyłonienie kandydatów do  reprezentacji województwa  na zawody finałowe „Lekkoatletyka dla każdego!”, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca  w Warszawie.

tekst: Andrzej Byczkowski

fot. Łukasz Domagała

Skip to content