Zaznacz stronę

Seniorzy UTW na marszu Nordic Walking

14-05-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019, Seniorzy

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzie uczestniczyli w ogólnopolskim „Marszu Nordic Walking studentów UTW 2019”.

W harcerskiej bazie obozowej Cedron w Wejherowie „VII Marsz Nordic Walking Studentów UTW” zgromadził studentów z całego województwa pomorskiego, wśród nich znaleźli się seniorzy z Redy, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego. Patronat honorowy objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa, który punktualnie o godzinie jedenastej stawił się na linii startu w bazie ZHR Cedron.

–Podczas marszu jest czas na oglądanie pięknej polskiej przyrody, jak również czas na rozmowy i wymianę doświadczeń – mówi pomysłodawca i organizator spaceru, prezes UTW Roman Białas.

Uczestnicy tegorocznego, otwartego a zarazem bezpłatnego marszu mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Trakt wiódł malowniczymi ścieżkami Kalwarii Wejherowskiej. Seniorzy z ogromną radością spacerowali po pięknym lesie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jak podkreślają organizatorzy, celem marszu była integracja wszystkich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w całym kraju w tym samym dniu i o tej samej godzinie uczestniczą w marszu Nordic Walking. Oprócz Polaków w marszu udział wzięli także studenci z Austrii, Białorusi, Czech i Litwy. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku”.

Fot. D.Dunajska

 

Skip to content