Zaznacz stronę

Najmłodsi zainteresowani segregacją odpadów

04-11-2019 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności, Galeria, Galeria 2019

Podczas wizyty w Urzędzie Miasta dzieci z klas zerowej i pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie uczyły się jak segregować odpady.

Przygotowana przez pracowników Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM w Redzie pogadanka informacyjno-edukacyjna dotyczyła zasad prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie dowiedzieli się, jak można podzielić domowe śmieci i co oznaczają kolory pojemników na odpady. Nie zabrakło części praktycznej, czyli zadań konkursowych.

W nagrodę za zaangażowanie wszyscy otrzymali gadżety edukacyjno – ekologiczne, w tym torby płócienne wielorazowego użytku, gry planszowe Eko Reda, kamizelki i czapki odblaskowe, czy kolorowanki. Atrakcją zajęć była również prezentacja multimedialna, która przypomniała dzieciom rodzaje odpadów oraz odpowiednie dla nich kolory worków i pojemników.

– Dzieci bardzo aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach – mówi kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Grażyna Lemańczyk. – Rozdaliśmy ulotki o zasadach segregacji odpadów, z wyszczególnieniem każdej frakcji, którą zbieramy w naszym mieście.

Na zakończenie wizyty w urzędzie uczniowie odwiedzili burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego, jego zastępcę Halinę Grzeszczuk oraz sekretarza miasta Hannę Janiak, gdzie zostali mile przyjęci i obdarowani zawieszkami odblaskowymi. Zwiedzanie zakończyła wizyta w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego i Sali obrad Rady Miejskiej.

 

Tekst i zdjęcia: Daria Dunajska

Skip to content