Zaznacz stronę

DNI REDY za nami!

17-06-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019, Relacje

Tradycyjnie w połowie czerwca nasze miasto obchodzi swoje święto – DNI REDY. Pierwszego dnia, 14 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, relacja w osobnym wpisie. Kolejne dwa dni, sobota i niedziela, przebiegały pod znakiem imprez sportowych i rozrywkowych na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotnie przedpołudnie, przy upalnej, słonecznej pogodzie młodzi tenisiści ziemni rozegrali swój turniej na kortach, kolejno odbyły się Redzkie Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych i mini mistrzostwa świata w piłce nożnej dla dzieci. Dzieci mogły także pobawić się na dmuchańcach, powspinać na wieży wspinaczkowej i muzycznie popróbować swoich sił w strefie Radia Złote Przeboje. Kto zgłodniał, potrzebował wzmocnienia lub miał ochotę popróbować różnych przysmaków, mógł udać się do strefy gastronomicznej.

Wieczorem przyszła pora na zapowiedziane koncerty gwiazd. Było nieco nerwowo, gdyż Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegało przez wieczornymi burzami, jednak program wieczoru został zrealizowany. Na scenie zagrały trzy zespoły: rozpoczęła trójmiejska grupa Route 11, grająca w rytmach funk rocka. Kolejny wykonawca,  Mesajah z zespołem, bawił licznie przybyłą publiczność w rytmach reggae.  Wieczór zakończył się występem zespołu KOMBII i laserowym show.

Sportowa niedziela była pochmurna i zdecydowanie chłodniejsza. We wczesnych godzinach popołudniowych wręczono wyróżnienia dla najlepszych trenerów i sportowców Redy. Jak zwykle,  przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój i burmistrz Krzysztofa Krzemińskiego zaprosili na smaczną grochówkę. Przy gorącym dopingu kibiców Orlęta Reda zremisowały w meczu z Orłem Trąbki Wielkie 1:1. Amatorzy baśki kaszubskiej grali o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Okroja. Na boisku głównym trwał maraton zumby, a dzień zakończyło 7 walk gali MMA i K1. Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

 

Skip to content