Zaznacz stronę

27 FINAŁ WOŚP w redzkim MDK

14-01-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie został zorganizowany przez redzkie szkoły i „Fabrykę Kultury”. Od  rana na ulicach miasta spotkać było można wolontariuszy kwestujących z puszkami WOŚP. Celem 27. Finału WOŚP  jest  zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali, obejmujących swoim zasięgiem teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Każdego gościa przybyłego w godzinach popołudniowych do Miejskiego Domu Kultury  witało hasło – Pomaganie jest SŁODKIE – i wata cukrowa. W Fabryce przez pięć godzin odbywały się przedstawienia, koncerty i licytacje prowadzone przez Tomasza Wiśniewskiego, na których można było nabyć wszystko: od ręcznie przez uczniów wykonanych przedmiotów, gadżetów WOŚP, jazd konnych czy też spędzenia czasu w Aquaparku Reda,  po tort, tradycyjnie ufundowany przez  Karolinę Bochan. Najwyższą cenę na licytacji  – 700 zł, uzyskał voucher na kurs prawa jazdy kat. B, ufundowany przez OSK JANKAR. Kawiarenka serwowała ciasta, pieczone oczywiście przez młodzież, był kiermasz książek, a na stoisku Stena Line można było zaplanować wycieczkę i szczególnie wziąć udział w akcji „Ferie na statku”. W części muzycznej wystąpili: grupa teatralna Koniczynka , Martyna Piesiak, Mikołaj Kruger – soliści z SP 2, Krzysztof Kreft, Magdalena Mikulska, Redzka Orkiestra Dęta, Ada Czuryńska, zespół Autogram i zespół Alibi. Po podsumowaniu tegorocznej edycji  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie, okazało się, że zeszłoroczna suma została przekroczona. Wstępne obliczenia Redzkiego Sztabu wynoszą ok. 60 028 (nie przeliczano funtów, dolarów i euro), z czego z licytacji – ponad 11 tys. zł, a zbiórek do puszek – ponad  40 tys. zł.  Rekordzistki uzbierały: Kinga 3 028 zł, Marysia i Magda po 2 000 zł.

Redzką edycję 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował sztab w składzie:  Hanna Kwaśny, Tomasz Wiśniewski, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński, Zuzanna Chuchała, Joanna Żaczek, Alicja Radzio, Magdalena Szornak, Marlena Jasińska oraz panie odpowiedzialne za kawiarenkę i pracownicy MDK.

Niestety, po zakończeniu radosnego Finału w Redzie i wypuszczeniu ŚWIATEŁKA do NIEBA, dotarła do nas smutna wiadomość z Gdańska.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content