ROZPOCZĘTO OSTATNI ETAP PRAC NA ULICY OBWODOWEJ

Aktualności, Galeria, Galeria 2018

13 lipca 2018 r. Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński podpisał umowę na realizację III etapu zadania inwestycyjnego „Przebudowa ul. Obwodowej: budowa chodnika i ścieżki rowerowej w ul. Obwodowej na odcinku od ronda ul. Młyńskiej i Morskiej w Redzie do ul. Gdańskiej”. Prace niedawno się rozpoczęły.

Inwestycja jest realizowana przy 50% udziale finansowym Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

W zakres prac wchodzi budowa 420 metrów chodnika i 217 metrów ścieżki rowerowej. Nowy chodnik będzie wykonany z szarej kostki betonowej, zaś ścieżka z czarnej mieszanki asfaltowo – betonowej. Pomiędzy ścieżką i chodnikiem będzie przebiegać skrajnia z płytek betonowych. Łączna szerokość chodnika i ścieżki rowerowej wyniesie 4 metry. Prace powinny się zakończyć w październiku, pod warunkiem utrzymania się sprzyjającej pogody.

Dodatkowo, na ścieżce rowerowej w okolicach ronda skrzyżowania ulic Obwodowej i Młyńskiej, na odcinku 175 metrów istniejąca nawierzchnia z kostki zostanie wymieniona na mieszankę asfaltowo – betonową.

fot. A. Kunz – UM w Redzie