Redzka „Piątka” ma już 25 lat!

19-09-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie obchodzi w tym roku jubileusz 25 – lecia. Z tej okazji zorganizowano spotkanie, w którym – oprócz uczniów i nauczycieli – wzięli udział radni Rady Miejskiej w Redzie, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną, która spotkała się z wielkim aplauzem. Uczniowie klas trzecich przedstawili program wokalno – recytatorski, a największy entuzjazm wzbudził występ kaszubskiego zespołu dziecięcego „MODROKI”. Na koniec, w ramach promocji zdrowego trybu życia, wszyscy goście zostali poczęstowani miodem.

KALENDARIUM

1979 r. – pierwsze starania o szkołę

1990 r.- zawiązanie się Społecznego Komitetu Budowy Szkoły

Styczeń – maj 1991 r. – opracowanie projektu szkoły