Zaznacz stronę

Otwarcie Mediateki

29-01-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W sobotnie południe, 27 stycznia, odbyło się  uroczyste otwarcie MEDIATEKI – Filii Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Aquacentrum w Redzie. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Henryka Strycharska – Krzywonos, starosta wejherowski Gabriela Lisius, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, radni powiatowi i miejscy, przedstawiciele instytucji kulturalnych i mieszkańcy Redy.

– Długo szukaliśmy miejsca na filię – mówi dyrektor MBP Bożena Natzke. – Decyzję o stworzeniu Mediateki w części holu Aquacentrum podjęto w porozumieniu z gospodarzami kompleksu basenów, miejsce zaaranżowała Agata Pisarewicz, meble wykonał Zakład Stolarski P.U.H.E. MATYKA z Lęborka. W Filii znajduje się nie tylko ok. sześciu tysięcy woluminów przeniesionych z ul. Gniewowskiej, można także skorzystać z e-booków, audiobooków, gier planszowych i zabawek.

Podczas, gdy dorośli zwiedzali obiekt Aquacentrum – papugarnię, akwarium z rekinami itd., dzieci bawiły się z teatrem KATARYNKA (Patrycja Miterska, Jakub Czachor, Krzysztof Romanowski).

W Redzie powstało  miejsce, gdzie można się spotkać przed lub odpocząć po ćwiczeniach fizycznych. Każdy może znaleźć coś dla siebie, a wielu mieszkańców pobliskich, nowych osiedli będzie miało łatwiejszy dostęp do księgozbioru.

Biblioteka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00,   w soboty i niedziele od 11:00 do 16:00.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content