Zaznacz stronę

Dzień Patrona Szkoły w Szkole Podstawowej nr 6 w Redzie

23-05-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

18 maja bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie obchodziła swoje doroczne wielkie święto: Dzień Patrona Szkoły, Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęto odśpiewaniem hymnu szkolnego i przybliżeniem krótkiej biografii Papieża Polaka. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie pod opieką wychowawców młodzi grali w gry planszowe przygotowane przez starszych kolegów. Dzieci uczestniczyły też w projekcjach filmów o Janie Pawle II. Później wychowawcy wręczyli certyfikaty Labiryntu – autorskiego projektu SP6, w którym dzieci wykazują się znajomością wiedzy o Papieżu Polaku, ale też  wiedzą o społeczeństwie. Oczywiście nie obyło się bez słodkiej niespodzianki. Każdy skosztował tradycyjnej papieskiej kremówki.

Zwieńczeniem tego, jakże intensywnego i ciekawego dnia, było podsumowanie  XI Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II oraz występ szkolnego Teatru Koniczynka w autorskim spektaklu Anety Kujawczyk i Grażyny Tamas (koordynatorek Teatru) zatytułowanym „Dawno, dawno temu…” Miło nam również poinformować, że laureatami Konkursu Papieskiego zostali uczniowie Redzkiej Szóstki. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP4, a trzecie z SP2. Nagrody ufundował i wręczył pan Krzysztof Krzemiński, Burmistrz Miasta Redy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

(aKa)

fot. A.Kunz – UM Reda

Skip to content