Zaznacz stronę

Bezpieczniejsze drogi do szkoły

17-08-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

Gotowe jest już jedno z budowanych w ramach programu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” wyniesione przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Rekowskiej i Podleśnej. Skrzyżowanie zostało dodatkowo wyposażone w oświetlenie przejścia.

Drugie przejście dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ulic Rekowskiej i Długiej, powinno wkrótce być gotowe .

Ta inwestycja jest efektem wspólnych działań Szkoły Podstawowej nr 5 i Gminy miasto Reda, którym udało się pozyskać dofinansowanie z Fundacji „ORLEN -DAR SERCA”, prowadzącej program „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Przedmiotem wniosku było wyniesienie dwóch przejść dla pieszych w postaci progów płytowych w miejscach łączących jednostronne chodniki wzdłuż ulic Rekowskiej, Długiej i Podleśnej – jeden w rejonie ulicy Podleśnej, drugi w rejonie ulicy Długiej – oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego w rejonie  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona przy ul. Rekowskiej. Reda wnioskowała o dotację w wysokości 32 700 złotych. Łączny koszt budowy wyniesie około 36 000 zł, brakujące środki zapewnia miasto Reda. Równolegle, z myślą o dzieciach idących do szkoły, budowany jest chodnik wzdłuż Alei Lipowej, od ulicy Pogodnej w kierunku ul. Rekowskiej.

W ramach działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkół, w Redzie wybudowano również wyniesione przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowej i Płk. Dąbka, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 i. Stefana Żeromskiego. W tym przypadku ciężar inwestycji wzięła na siebie Gmina, uwzględniając sygnały okolicznych mieszkańców i rodziców dzieci uczęszczających do „trójki”.

fot. A. Kunz – UM w Redzie

Skip to content