Zaznacz stronę

WYSTAWA PLENEROWA FOTOGRAFII STYLIZOWANYCH – ŚLAD DAWNYCH EPOK W MUZEUM

13-09-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

9 września 2017r. w Parku przy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, po raz pierwszy w Małym Trójmieście Kaszubskim, została otwarta plenerowa Wystawa Fotografii Stylizowanych.

29 prezentowanych wielkoformatowych fotografii powstało przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego ” Kunszt” z Redy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie. Zdjęcia są efektem pracy 12 uczestników Warsztatów Fotografii Stylizowanej prowadzonych przez Stowarzyszenie. Zdjęcia wykonywane były w pięknych pomieszczeniach Muzeum oraz przyległym parku.

Organizacją warsztatów zajęła się Joanna Mroczek przy współudziale Aleksandry Rost i Adama Majkowskiego. Prowadząca Joanna Mroczek osobiście wystylizowała zaproszone na sesje profesjonalne modelki.

Długie godziny na planach zdjęciowych i podczas zajęć z obróbki obrazu cyfrowego dały efekt nietuzinkowych, skrupulatnie wybranych zdjęć, które przenoszą nas na chwilę w świat dawnych epok.

Uroczystość otworzył Dyrektor Muzeum Pan Tomasz Fopke. Wernisaż zaszczycili swoją obecnością: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Jacek Thiel, Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof Krzemiński wraz z małżonką, prezes Stowarzyszenia Marynistów Polskich -Alina Żywicka, prezes Klubu Plastyka im.S.Lewińskiego -Teresa Uzdrowska, prezes Stowarzyszenia „Kunszt” – Beata Zawal – Brzezińska i inni.

Po wręczeniu dyplomów wystąpił młody świetnie zapowiadający się wokalista Krzysztof Kreft z Aleksandrą Hutnik i Dominiką Tarasiuk. Przy poczęstunku, goście w przemiłym otoczeniu Parku, mogli oglądać piękne, klimatyczne zdjęcia, które są podsumowaniem pracy zbiorowej warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Kunszt.

Wystawę w Parku będzie można oglądać do 8 października 2017r.

Sponsorami warsztatów i wystawy są: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Miasta w Redzie i  Fotografia Artystyczna – FotoSrebro.

Tekst J.Mroczek, fot.M.Drelichowski, A.Rost,J.Mroczek

 

Skip to content