Zaznacz stronę

WOŚP ZAGRAŁA W REDZIE

16-01-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017, Seniorzy

Organizatorem jubileuszowego 25 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Redzie były Miejski Dom Kultury i Zespół Szkół nr 1. Od samego rana na ulicach miasta można było spotkać młodzież z puszkami WOŚP, kwestującą na rzecz pediatrii i godnej opieki seniorów. W godzinach popołudniowych w redzkiej „Fabryce Kultury” odbywały się koncerty i licytacje, gdzie można było nabyć ręcznie wykonane przez uczniów przedmioty, okolicznościowe t- shirty, oraz skosztować ciast, pieczonych oczywiście przez młodzież.

W części muzycznej wystąpili: Redzka Orkiestra Dęta, Mikołaj Kruger, Świetlówki, Łukasz Tertas, Oliwia Drawc, Krzysztof Kreft, Marcin Molendowski, a na zakończenie gdański zespół Szepty. Występy artystów przeplatane były licytacjami prowadzonym przez Tomasza Wiśniewskiego. Chyba najoryginalniejsza licytacja została spontanicznie zgłoszona przez Adama Mierzejewskiego – dyrektora zarządzającego Aquaparku Reda i jest to kąpiel w akwarium z rekinami, po uprzednim przeszkoleniu.

Po podsumowaniu w tegorocznej edycji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie zebrano 51tys. zł, w tym 6.300 z licytacji.

Michał Kaczmarek

Skip to content