Zaznacz stronę

Tai Chi w Fabryce Kultury

13-06-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W piątkowe popołudnie, 9 czerwca, w redzkim Miejskim Domu Kultury spotkała się spora grupa chętnych, aby poćwiczyć Tai Chi. Jest to system ćwiczeń wywodzący się z Chin, powstały około 3000 r. p.n.e. To sztuka i gimnastyka jednocześnie, ćwiczenia angażują wszystkie grupy mięśniowe, a harmonijne i płynne ruchy wyciszają, relaksują, wspomagają oddychanie i krążenie oraz poprawiają koordynację ruchów. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Cudziło, doświadczona instruktorka, która spędziła cztery lata w Chinach, zaś zajęcia z Tai Chi prowadzi od siedemnastu lat, preferując jedną z najbardziej znanych na świecie form, 24 Pekińska.

Organizatorem warsztatów była Fundacja PIK, wspólnie z Fabryką Kultury, w ramach projektu R.E.D.A. RAZEM, dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Reda.

W ramach AKTYWNEGO LATA, od 9 lipca Fundacja wspólnie z MDK zaprasza chętnych co niedziela na letnie ćwiczenia w Rodzinnym Miejskim Parku. Start o godz. 10.00, zapisy w Fabryce Kultury. Tai Chi mogą ćwiczyć osoby w każdym wieku i o różnej sprawności.

Michał Kaczmarek / UM Reda

 

Skip to content