Zaznacz stronę

Siatkarska niedziela w Ciechocinie

06-03-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W niedzielę 5 marca, w Sali Zespołu Szkół nr 2 w Redzie Ciechocinie odbyły się dwa turnieje ligi wojewódzkiej młodziczek. W godzinach przedpołudniowych rozegrano mecze I ligi. Były to ważne spotkania dla drużyny gospodyń, gdyż decydowały o awansie do dalszych rozgrywek. Na parkiecie spotkały się zespoły TKS Ciechocino I, MTS I Kwidzyn oraz GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Po emocjonujących meczach drużyna z Redy pokonała oba zespoły w setach 2: 0, MTS Kwidzyn (25: 23; 25: 11), w drugim z GKS Wieżyca 2011 Stężyca (25:18; 25;22). Nasz zespół wystąpił w składzie: Klaudia Bazychowska, Julia Adrian, Julia Kowalska, Zuzanna Gruchała, Wiktoria Grochowina, Julia Witulska (kapitan), Julia Sudnik, Maja Orwat, libero – Karolina Szymańska i Martyna Janczewska, pod opieką trenerów: Jarosław Goździewicz, Aleksandra Laskowska, Marcin Laskowski.

Ciężka praca na treningach udowadnia, że jesteśmy jedną z lepszych drużyn w województwie – powiedział po drugim meczu pierwszy trener TKS I Ciechocino Jarosław Goździewicz.– Drugi zwycięski mecz zagwarantował nam udział w wojewódzkim finale rozgrywek o mistrzostwo woj. pomorskiego młodziczek i ćwierćfinale mistrzostw Polski młodziczek.  Finał wojewódzki odbędzie się w Stężycy 26 marca.W zależności od zajętego miejsca w finale wojewódzkim, ćwierćfinał będziemy rozgrywać w woj. lubuskim lub wielkopolskim.

W godzinach popołudniowych odbył się drugi turniej Pomorskiej Ligi Młodziczek ligi VII, z udziałem TKS Ciechocino II, SPS Lębork i Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Gospodynie wygrały z drużyną z Lęborka 2: 0, niestety przegrały z gdyniankami, zajmując drugie miejsce. Redzianki grały w składzie: Oliwia Doering, Kamila Osińska, Kinga Lica, Natasza Plotzke, Martyna Pokora, Kalina Sikorska, Emilia Steinke, Oliwia Dymek, Aleksandra Wasiuta, Aleksandra Wołosowicz, Dominika Doppke, Natalia Semmerling, Adrianna Płocka.  Trener Wojciech Guzow, asystent trenera Rafał Czerwiński.

Michał Kaczmarek

Skip to content