Zaznacz stronę

Pokaz premierowy filmu „Na żywca”

18-09-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W niedzielne popołudnie w Fabryce Kultury zaprezentowano film krótkometrażowy  „Na żywca”,  wyprodukowany w  Redzie w Studio Czarna Zebra. Film jest zwieńczeniem warsztatów jakie odbywały się w ramach projektu przygotowanego przez Miejski Dom Kultury. a uczestnikami zajęć byli m.in. mieszkańcy Redy. Od października 2016 aż do czerwca br., grupa poznawała wszystkie etapy produkcji filmowej: od scenariusza, przez casting, po podział i realizację zadań na planie filmowym.  Oprócz samego filmu, reżyser Sławomir Podwojski zaprezentował na niedzielnej  premierze dokument z jego powstawania i przedstawił ekipę która pracowała nad filmem.

„Na żywca” opowiada historię Natalii, dziewczyny próbującej zaistnieć w wirtualnym świecie, która prowadzi videobloga modowego. Jednak w „realu” szczęście jej nie dopisuje, zrywa z nią chłopak, za co dziewczyna czuje się winna. Jednak charakter każe jej coś zrobić, żeby odwrócić złą passę. Szybko wpada na pomysł i zaczyna go realizować. Historia jest współczesna i aktualna. Gdyby próbować określić film gatunkowo, to najbliżej mu do komediodramatu.

Ekipa filmowa: Sławek Podwojski, Przemysław Dopke, Kacper Rietz, Karolina Marzec, Marzena Różycka, Laura Kisielewska, Tomasz Bizewski, Nikola Krzebietka, Marysia Olejniczak, Kasia Podwojska, Adrian Klamrowski, Jola Klapper,  Anna Olszewska, Wojtek Bubik, Konrad Spuła. Gratulacje, wraz z butlą szampana i tortem, złożył twórcom na ręce reżysera Sławka Podwojskiego Tomasz Wiśniewski, dyrektor MDK. Przy kawie i herbacie wywiązała się dyskusja twórców filmu i  przybyłej licznie na premierę publiczności.

zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content