Zaznacz stronę

Festyn „Witamy Jesień” w Ciechocinie

18-09-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Trzecia niedziela września, to już po raz drugi  czas, gdy w ciechocińskim parku odbywa się festyn „Witamy Jesień”. Program był  bogaty, na estradzie w ciągu czterech godzin dużo się działo, głównie były to występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, ale też Przedszkola Omnibusek i  Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. Dzieci do występów  przygotowały panie: Maria Szymoniak, Anna Siuda, Alicja Nawrocka, Ewa Ryś, Katarzyna Kończak, Mariola Szreder, Hanna Zwierzycka, Bogumiła Deksnait – Naczk, Barbara Mikuś i Angelika Zielke. Wystąpiły także solistki z Fabryki Kultury – Dominika Konik  oraz Aleksandra Hutnik, przygotowane przez  p. Monikę Kitel.

Między występami, dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski prowadził licytacje, na których znalazło się m.in.  zdjęcie z autografem Roberta Kubicy. Za najwyższą cenę – 410 zł – wylicytowano  kurs prawa jazdy ze zniżką 50%, w Ośrodku Szkolenia Kierowców Jankar.  Zebrane pieniądze zasilą fundusz pomocy naukowych SP 3. Poza estradą  odbywały się pokazy judoków z klubu Simba Reda i jazdy figurowej na rolkach. Niestety, nie doszedł do skutku zapowiadany mecz piłki siatkowej  pomiędzy radnymi a gośćmi specjalnymi, oraz pokaz karate sekcji Sakura. Była za to domowa kawiarenka, grill i inne atrakcje.

Na zakończenie  festynu, z koncertem piosenek kaszubskich wystąpiła znana  redzka wokalistka Weronika Korthals, której towarzyszył organista Mirosław Hałenda. Pogoda na szczęście dopisała. Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa Nr 3 z Radą Rodziców, TKS Reda Ciechocino, Radni Miasta Redy i Miejski Dom Kultury w Redzie.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content