Zaznacz stronę

Exchanges for All

05-10-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

W dniach 23 – 29 września 2017 roku czternaścioro uczniów klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod opieką: Barbary Borkowskiej i Patryka Wielmowca, po raz kolejny wzięło udział w wymianie językowej Exchanges for All, która odbyła się w duńskiej miejscowości Nykoebing Falster w ramach projektu Let’s Do It – South Baltic Initiatives to stop climate changes.
W trakcie sześciu dni pobytu w Sophieskolen, najnowocześniejszej szkole największej miejscowości wyspy Falster, uczniowie z trzech nadbałtyckich krajów – Danii, Niemiec i Polski – mieli niebywałą okazję do integracji ze swoimi rówieśnikami nie tylko w trakcie zajęć, wieczoru międzykulturowego, prac projektowych, lecz również wspólnych posiłków i codziennych aktywności.
Let’s Do It to także okazja do uczestniczenia w warsztatach artystycznych, podczas których – pod okiem doświadczonych instruktorów z Danii, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii – młodzież mogła rozwijać swoje umiejętności i zdolności muzyczne, taneczne i plastyczne, a przede wszystkim obcować z językiem angielskim. Efekty ciężkiej pracy zarówno uczniów, jak i prowadzących zajęcia zaprezentowane zostały w ostatnich dniach pobytu podczas występów na forum dwu szkół: Sophieskolen oraz Nysted, gdzie uczestnicy wymiany spotkali się z gorącym przyjęciem i gromkimi brawami ze strony zgromadzonych społeczności szkolnych.

Z pewnością wymiana językowa w ramach projektu Let’s Do It wywarła ogromny wpływ na wzrost motywacji i samooceny uczniów; była niewątpliwie wielką szansą na rozwinięcie umiejętności komunikacji w języku angielskim i podniesienie poziomu kompetencji językowych, zrozumienie oraz poszanowanie dla osób o odmiennym języku, religii i zwyczajach, jak również zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu ekologii w regionie południowego Bałtyku.

Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia strony projektu http://letsdoit-reda-pl.exchangesforall.eu/#home, na której można na bieżąco śledzić blog (z wieloma zdjęciami i filmami) dotyczący prac i wydarzeń związanych z wymianami językowymi Let’s Do It.

Wymiana odbywa się w ramach projektu Let’s Do It – South Baltic Initiatives to stop climate changes -, dofinansowanego z programu Południowy Bałtyk Priorytet 5 – Zwiększanie potencjału współpracy lokalnych instytucji dla „niebieskiego i zielonego” rozwoju, w ramach Interreg V-A Polska – Dania – Niemcy – Litwa – Szwecja. Organizatorem jako partner projektu jest Gmina Miasta Reda.

Tekst: Patryk Wielmowiec
Zdjęcia: Barbara Borkowska, Patryk Wielmowiec

Skip to content