Zaznacz stronę

CITY FEST – Niedzielna Gra Miejska

07-08-2017 | Aktualności, Galeria, Galeria 2017

Wczesnym, niedzielnym popołudniem 6 sierpnia, z Rodzinnego Parku Miejskiego w Redzie wyruszyło, pieszo i na rowerach, 16 drużyn w składach od dwóch do pięciu osób. Uczestnicy Gry Miejskiej podążali za wskazówkami i punktami oznaczonymi na mapie, mając do rozwiązania różnorakie zadania i dowiadując się więcej o swoich sąsiadach i trochę o współczesnej historii Redy.

Kiedy drużyny były na trasie, w Parku trwały zorganizowane przez Fundację PIK warsztaty kreatywnego szycia, na których tworzono kosmetyczki i etui. Warsztaty w ramach projektu R.E.D.A. RAZEM prowadziła Paulina Darznik.

Grę ukończyło trzynaście drużyn: wyróżnienie – Piksele, 1m. Cztery Diabełki; 2 m. FC Kartofle; 3 m. Brygada detektywów; 4 m. Bartnik; 5 m. Gęsiaki; 6 m. Pędzące żółwie; 7 m. Yeti; 8 m. Podwojscy; 9 m. Jaworki; 10 m. Dorodny; 11 m. Geelerki; 12 m. Super wrotkarze. Organizatorem był Miejski Dom Kultury w Redzie oraz Szczep Reaktywacja. Projekt „50 twarzy Redy” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w programie „Patriotyzm Jutra”.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content