Zaznacz stronę

Zagrali dla Wojtka

07-01-2016 | Galeria, Galeria 2016

W święto Trzech Króli w Redzie odbyła się w dwóch częściach impreza charytatywna dla mieszkańca miasta Wojtka. Przed południem na „Orliku” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji część sportowa, której animatorem był Michał Nalepa młody zawodnik I ligowego zespołu Arki Gdynia, z pomocą kolegów z drużyny i Fanklubem Arki. Pomocy udzielili również m.in. „Militarni”, uczniowie mundurowego ZSP w Redzie oraz rugbiści Arki Rumia. Mimo siarczystego mrozu na stadionie zjawiła się spora liczba kibiców chcących wesprzeć akcję pomocy dla Wojtka, z Redy, z sąsiednich miast, a nawet z Anglii. Jednym z punktów programu był mecz drużyn „Team Kowalski” w składzie: Łukasz Kowalski, Maks Hebel, Mikołaj Gabor, Robert Kiedrowicz, Jakub Bach, Patryk Rogulski, kontra „Team Nalepa” – Ryszard Nalepa, Karolina Płotek, Seweryn Piotrowski, Sebastian Grzenkowicz, Michał Morgiel, Piotr Baran, Zdzisław Lademan, Dawid Dąbrowski.  Gra była zacięta choć prowadzona fair play, padło sporo bramek, ale w tym meczu ich nie liczono. Mecz obserwował pierwszy trener Arki Grzegorz Niciński, a w licytacjach wzięli udział piłkarze I zespołu Arki Paweł Abott, Rafał Siemaszko Antoni Łukaszewski i grający w meczu trener Łukasz Kowalski. Po meczu kibice Arki odpalili race ( legalnie) i przystąpiono do licytacji, rzeczy podarowanych m.in. przez rugbistów, którzy w tym czasie demonstrowali zebranym techniki gry. Zlicytowano m.in. koszulki reprezentacji Polski, Ukrainy, piłki rugby z autografami zawodników za które wylicytowano dwa razy po 500 zł, piłkę koszykową z autografami zawodników Asseco Gdynia, licytowano dużo innych rzeczy.

Po południu w kościele św. Antoniego Padewskiego odbył się koncert na którym aniołki wśród licznie zebranych zbierały datki dla Wojtka, między występami odbywały się licytacje, tutaj główna rola przypadła jak przed rokiem w koncercie dla Radka Weronice Korthals. W koncercie wystąpili Weronika Korthals, zespół Mirosław Hałenda – instrumenty klawiszowe, Szymon Damięcki – gitara, Darek Śleszyński – bas, Marcin Ciesielski – perkusja;  chór „Bogu Chwała”, Kwartet Smyczkowy Krzysztofa Dubienieckiego i Natalia Szroeder.

Prowadzący licytację Tomasz Wiśniewski najwyżej wylicytował koszulkę reprezentanta Polski w piłce siatkowej z autografem, Bartosza Kurka – 1000 zł, była też inna z autografami innych reprezentantów Polski w siatkówce aktualnie grających w Berlinie o awans do Igrzysk Olimpijskich, była też koszulka i szalik znanego angielskiego klubu Manchester United, były m.in. książki z autografami autorów, płyty do tego możliwość skorzystania z usług w redzkich salonach, czy rejs jachtem po Zatoce Gdańskiej. W trakcie koncertu Michał Nalepa wraz z przedstawicielami fanklubu przekazał zebrane przed południem pieniądze w kwocie powyżej 10.ooo zł.

Po koncercie można było skosztować na kiermaszu ciast przygotowanych przez parafianki, a że były dobre to szybko się rozeszły.

W kościele św. Antoniego Padewskiego był to drugi koncert charytatywny (przed rokiem dla Radka), jak podkreślano dzięki przychylnemu spojrzeniu ks. proboszcza Jana Kowalskiego i należy liczyć że stanie się to tradycją tej parafii. Tekst: Michał Kaczmarek    

Skip to content