Zaznacz stronę

BRĄZOWY MEDAL W POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH W BADMINTONIE

02-11-2016 | Aktualności

W dniu 27 października 2016 r. w Szemudzie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Redę reprezentowali uczniowie SP nr 5, którzy zwyciężyli eliminacje miejskie.

Oddajemy głos zawodnikom:

„To był dla naszej drużyny bardzo pracowity i nerwowy czwartek. W ciągu 4 godzin chłopcy rozegrali 4 spotkania, każde bardzo zacięte. W badmintonie gramy dwa mecze pojedyncze, tzw. single oraz w przypadku remisu gra podwójna, tzw. debel. Na początek ulegliśmy zawodnikom z Luzina 2: 0, przegrywając minimalnie na przewagi. Następnie zwycięsko wyszliśmy z pojedynków ze szkołami z Rumi (2: 0) oraz z Wejherowa (2:0). W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z faworytem zawodów, a zarazem gospodarzem – chłopcami z Szemuda (trenującymi badmintona na co dzień). Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, co również podkreślali trenerzy innych zespołów. Po prawie godzinnej walce – ZWYCIĘSTWO 2:1!!!

W konsekwencji, po wszystkich rozegranych meczach nastąpiła niecodzienna sytuacja. Otóż trzy najlepsze drużyny: Luzino, Szemud i nasza Piątka miały 7 pkt, przy identycznym stosunku setów 6:3. W takim wypadku o zwycięstwie decyduje „mała tabela”. Mimo wygranej z Szemudem 2: 1, straciliśmy jednego seta, który zdecydował o 3 lokacie naszych chłopców.”

Podkreślić należy, iż występ reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie w powiatowych finałach był bardzo udany. Jest wprawdzie lekki niedosyt, gdyż pierwsze miejsce było na wyciągnięcie ręki, lecz medal to spory sukces. Teraz mobilizacja do ciężkiej pracy będzie jeszcze większa.

Skład reprezentacji SP 5:

Dawid Walczyk,

Maciej Leszczyński,

Kamil Kreft.

Trener: Arkadiusz Janor

G R A T U L U J E M Y  ! ! !

Skip to content