Zaznacz stronę

Polubił  srebro

31-08-2015 | Aktualności, Galeria 2015

W początkach sierpnia Lyon ( Francja)  gościł uczestników 21 Mistrzostw Świata Weteranów w Lekkiej atletyce, z udziałem 8 042 zawodniczek i zawodników.  Reprezentacja Polski liczyła 70 osób , wśród nich dwóch mieszkańców Redy – Mirosława Łuniewskiego i Piotra Suchenia. Jak pamiętamy początek sierpnia  był upalny, w Lyonie rywalizowano w temperaturze  40 stopni C w cieniu (w słońcu 50 stopni), co w konkurencjach  biegowych wymaga  dużej odporności. Piotr Suchenia   debiutant w tej rangi mistrzostwach zajął bardzo dobre 9 miejsce w kategorii M 35 z czasem 2.41.58 w maratonie. Mirosław Łuniewski, weteran  imprez mistrzowskich w kat. M 55 w chodzie na dystansie 20 km z czasem 1.50.49 wywalczył srebrny medal  uzyskując tytuł wicemistrza świata, był to 26 medal  zdobyty na mistrzostwach świata i Europy. W ostatnią sobotę sierpnia startował w jubileuszowym 50 Międzynarodowym Festiwalu Chodu o Puchar Poczty Polskiej w Gdańsku, w ramach którego odbyły się Mistrzostwa Polski weteranów na dystansie 5 km  i  tutaj przyszedł w swojej kategorii wiekowej na drugim miejscu.

W najbliższą sobotę pan Mirosław startuje na  Mistrzostwa Polski dystans  10 km w Katowicach,  za dwa tygodnie  zawody w Druskiennikach (Litwa).

W czasie Festiwalu na Placu Poczty Polskiej  odbywał się Festyn Edukacyjny Muzeum II Wojny Światowe i Muzeum Poczty Polskiej i tutaj był redzki akcent, wojskową  kuchnię polową ze znakomitą grochówką prowadzili mieszkańcy Redy państwo Asia i Wojtek, znani z festynów w naszym  mieście.

M.K.

FOTO: Michał Kaczmarek

Skip to content