XV REDZKIE IMPRESJE „OBRAZ i MUZYKA – MOWA DUSZY i WYOBRAŹNI”

23-10-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019, Kultura I Rozrywka

W miniony piątek, 18 października w auli Szkoły Podstawowej  nr 4 im. Kazimierza Pruszkowskiego w Redzie odbył się uroczysty wernisaż XV wystawy Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego KUNSZT. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało: „OBRAZ i MUZYKA – MOWA DUSZY i WYOBRAŹNI”. Wernisaż połączono z 15-leciem działalności KUNSZTU.

Po krótkim przedstawieniu długoletniej działalności Stowarzyszenia przez panią Beatę Zawal-Brzezińską, w towarzystwie  burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Wejherowskiego Józefa Reszke, podziękowano wystawiającym artystom. W tym roku swoje prace zaprezentowało 25 członków redzkiego KUNSZT, grupa z warsztatów malarsko – rysunkowych, studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz indywidualni twórcy rękodzieła i malarstwa, łącznie 39 wystawiających.

Mecenat artystyczny wystawy objęli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Urząd Miasta w Redzie, Różane Centrum Róży Melcer, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie oraz dyrektor SP 4.

Burmistrz miasta Krzysztof Krzemiński podziękował również za wybitną działalność artystyczną i promocję Miasta Reda pani Beacie Zawal – Brzezińskiej oraz pani Marzennie Jodłowskiej.

Oprawę artystyczną wernisażu zapewnił dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie pan Tomasz Fopke przy akompaniamencie pani Zuzanny Lisickiej. Z okazji dwusetnej rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, która przypada w bieżącym roku zaprezentowano arie i pieśni kompozytora. Wśród uczestników rozlosowano prace artystów oraz gadżety upominkowe.

Wystawa była otwarta dla publiczności do poniedziałku, 21 października.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek