Wręczono nominacje do Redzkiej Rady Seniorów

12-06-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019, Klub Seniora, Seniorzy

We wtorek, 11 czerwca, odbyła się uroczystość wręczenia nominacji członkom powołanej po raz pierwszy w historii miasta Redzkiej Rady Seniorów.

Redzka Rada Seniorów to wspólny projekt Urzędu Miasta, Miejskiej Biblioteki Publicznej. Miejskiego Domu Kultury oraz Redzkiego Klubu Seniora. Rada stanowi zespół o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym, który w oparciu o wiedzę i doświadczenie osób starszych współpracuje z miastem w obszarze spraw lokalnych.W skład Rady wchodzi 14 osób, z czego 9 jest wskazanych przez organizacje pozarządowe, czyli  Związek Emerytów i Rencistów, kolejne 3 -Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki oraz 3 – redzki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Pozostali członkowie Rady to 3 osoby mające rekomendację burmistrza Redy i 2 osoby będące przedstawicielami środowiska senioralnego.

Nominacje do Rady wręczali burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński oraz jego zastępca, Łukasz Kamiński. Nie zabrakło również radnych Rady Miejskiej.

Powołanie Rady Seniorów jest jednym z jego elementów realizacji Programu Senioralnego dla Gminy Miasto Reda na lata 2018 – 2020.

Skład Redzkiej Rady Seniorów I kadencji

1. Czapp Eugeniusz (wskazany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Z.R. Reda)
  2. Dumitrescu – Malec Danuta (wskazana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki w Redzie)
  3. Dziubich Jadwiga (wskazana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Reda)